Podstawy rachunkowości, wyd. 3 rozszerzone i zmienione

Autor: Bartłomiej Nita (red.)

ISBN: 978-83-7695-631-2

Rok wydania: 2017

Niniejszy podręcznik ma charakter wprowadzenia do studiowania rachunkowości i zawiera treści dotyczące przede wszystkim fundamentalnych założeń rachunkowości, których rozumienie jest niezbędne do dalszego pogłębiania rachunkowości finansowej i rachunkowości zarządczej. Jest to kolejne wydanie, które zostało nieco zmienione i wzbogacone o nowy rozdział. Książka składa się z dwunastu rozdziałów, które odnoszą się głównie do podstawowych problemów rachunkowości, a zwłaszcza do identyfikacji operacji gospodarczych i zasadniczych koncepcji wyceny oraz kluczowych aspektów sprawozdawczości finansowej. Każdy z rozdziałów jest podzielony na kilka podrozdziałów, które obejmują wprowadzenie teoretyczne, przykłady i zadania.
Podręcznik jest przygotowany z myślą o osobach, które rozpoczynają studiowanie rachunkowości. Może stanowić pomoc dydaktyczną dla studentów studiów I i II stopnia uczelni o profilu ekonomicznym oraz kierunków ekonomicznych prowadzonych na innych uczelniach.