Technologia chemiczna nieorganiczna - wybrane zagadnienia

Autor: Elżbieta Kociołek-Belawejder

ISBN: 978-83-7695-231-4

Rok wydania: 2013

Skrypt przeznaczony jest dla studentów Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy odbywają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalność inżynieria produktów chemicznych. Skrypt obejmuje takie zagadnienia jak: woda w przemyśle, właściwości i zastosowanie wymieniaczy jonowych, wzbogacanie surowców mineralnych, metalurgia metali nieżelaznych, elektrochemia, pigmenty, szkło, przemysł wapienniczy, przemysł fosforowy, nawozy mineralne, sól kamienna jako surowiec chemiczny. Odbiorcami skryptu, oprócz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mogą być też inne osoby zainteresowane technologią chemiczną nieorganiczną, zwłaszcza studenci innych uczelni (technicznych, przyrodniczych i uniwersytetów), a także pracownicy zakładów przemysłowych.