Rabat 20% na wszystkie produkty! Użyj kodu: PROFIT

Technologia chemiczna organiczna - wybrane zagadnienia

Autor: Elżbieta Kociołek-Belawejder (red.)

ISBN: 978-83-7695-378-6

Rok wydania: 2013

Skrypt jest przeznaczony dla studentów Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy odbywają studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji – specjalność inżynieria produktów chemicznych. Skrypt obejmuje takie zagadnienia, jak: wykorzystanie węgli kopalnych do celów energetycznych i rozwiązywanie problemów ekologicznych związanych z ich spalaniem, kierunki chemicznego przerobu węgla kamiennego, wykorzystanie drewna w przemyśle i energetyce, charakterystyka procesu sulfonowania, charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie: związków powierzchniowo czynnych, barwników, leków przeciwbólowych i substancji zapachowych, charakterystyka polimeryzacji łańcuchowej i wybranego tworzywa – polistyrenu, charakterystyka polimeryzacji kondensacyjnej i wybranego tworzywa – poli(tereftalanu etylenu), a także przegląd właściwości tworzyw sztucznych. Odbiorcami skryptu, oprócz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mogą być też inne osoby zainteresowane technologią chemiczną organiczną, zwłaszcza studenci innych uczelni (technicznych, przyrodniczych i uniwersytetów), a także pracownicy zakładów przemysłowych.