Rabat 20% na wszystkie produkty! Użyj kodu: PROFIT

Ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze

Autor: Aleksandra Kuźmińska-Haberla, Sebastian Bobowski (red.)

ISBN: 978-83-7695-800-2

Seria: DEBIUTY STUDENCKIE

Rok wydania: 2019

Oprawa: Miękkka

Nowy zeszyt Debiutów Studenckich zawiera 12 artykułów naukowych w języku polskim i angielskim, autorstwa studentów I oraz II stopnia kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i International Business.

Opublikowane teksty wpisują się w nurt ekonomii międzynarodowej, czerpiąc z dorobku teoretycznego biznesu międzynarodowego. Przedmiotem rozważań autorów były wybrane rynki, np. rynek fitness (Klaudia Kołodziejczyk), odzieżowy (Roksana Kowalska), muzyczny (Wiktoria Krzyżaniak), gier wideo (Katarzyna Walat), a także charakterystyczne dla nich zjawiska. W artykułach opisano dokonujące się zmiany technologiczne i kulturowe, poruszono także zagadnienia rozwoju handlu elektronicznego (Marcin Majewski, Weronika Kaczmarska), popularyzacji mediów społecznościowych (Instagrama), percepcji zachowań nabywczych i modeli konsumpcji i dominującej tym kontekście roli kobiet (Celina Kuziemko).