Humanitarny łańcuch dostaw w sytuacji wystąpienia katastrof naturalnych na przykładzie ugrupowania regionalnego ASEAN

Autor: Jakub Mateusz Marcinkowski

ISBN: 978-83-7695-7695-772-2

Rok wydania: 2019

Wersja elektroniczna: IBUK

Celem monografii jest wskazanie znaczenia i roli ugrupowania regionalnego w operacjach logistycznych humanitarnego łańcucha dostaw w sytuacji występowania katastrof naturalnych. Efektem pracy jestopracowany referencyjny model transgranicznego humanitarnego łańcucha dostaw w sytuacji występowania katastrof naturalnych na poziomie ugrupowania regionalnego. Autor w części teoretycznej ikoncepcyjnej książki nie dokonuje udoskonalenia dotychczasowego podejścia do prezentowanych zagadnień, lecz  poszukuje nowej drogi wyjaśniania zjawisk. Przeprowadzone badania empiryczne po razpierwszy tak szeroko i holistycznie  ujmują operacje logistyczne w humanitarnym łańcuchu dostaw z perspektywy ugrupowania regionalnego. Monografia jest kierowana do pracownikównaukowo-dydaktycznych uczelni wyższych, studentów, samorządowców, a także przedstawicieli organizacji publicznych i wszystkich zainteresowanych problematyką logistyki humanitarnej.