Kluczowe mierniki dokonań w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Autor: Mariola Kotłowska, Robert Kowalak

ISBN: 978-83-7695-575-9

Rok wydania: 2016

Prezentowana publikacja to podręcznik akademicki przeznaczony dla studentów nie tylko uniwersyteckich wydziałów nauk ekonomicznych i wyższych uczelni ekonomicznych prowadzących kierunki finansów i rachunkowości oraz zarządzania, ale również dla menedżerów, controllerów i  specjalistów ds. rachunkowości zarządczej. Omówiono w nim m.in. takie zagadnienia, jak: istota zarządzania dokonaniami, klasyfikacja mierników dokonań, wykorzystanie mierników dokonań w procesie budżetowania, prezentacja mierników dokonań w sprawozdaniach zarządczych oraz wielowymiarowe karty dokonań. Atutem książki są liczne przykłady pokazujące, w jaki sposób obliczać i interpretować mierniki dokonań. Integralną częścią podręcznika jest studium przypadku, w którym ujęto wszystkie zagadnienia opisane w części teoretycznej.