Kompetencje w logistyce w świetle aktualnych wyzwań

Autor: Dorota Kwiatkowska-Ciotucha, Urszula Załuska, Alicja Grześkowiak, Michał Jakubiak

ISBN: 978-83-7695-832-3

Rok wydania: 2021

Wersja elektroniczna: IBUK // EBOOKPOINT

W monografii przedstawiono propozycję narzędzia do oceny kompetencji i porównania ich poziomu z poziomem pożądanym dla 12 zawodów/stanowisk w branży logistycznej. Wykorzystano w tym celu metody wielowymiarowej analizy porównawczej, co jest nowym podejściem do oceny poziomu kompetencji. Opracowanie wypełnia lukę badawczą w kilku obszarach. Przede wszystkim w stosunku do dotychczasowych publikacji zawiera duży zasób aktualnej wiedzy o kompetencjach ważnych w kształceniu w logistyce. Kompetencje te zostały zidentyfikowane na podstawie rzeczywistych oczekiwań pracodawców, które dotyczą wiedzy i umiejętności pożądanych nie tylko obecnie, ale i w perspektywie kolejnych dziesięciu lat. Kluczową rolę w budowie macierzy kompetencji odegrały wyniki badania eksperckiego przeprowadzonego metodą delficką.

Wstęp 7

1. Wprowadzenie w problematykę i uwarunkowania metodyczne badań 13

2. Nowe trendy w logistyce 34

3. Zapotrzebowanie na kompetencje – wyniki badań jakościowych 48