Rachunek kosztów. Rachunkowość zarządcza. Controlling. Przeszłość-teraźniejszość-przyszłość

Autor: Edward Nowak (red.)

ISBN: 978-83-7695-639-8

Rok wydania: 2017

Format: E-book

Wersja elektroniczna: IBUK || BOOKSBOX

Celem publikacji jest ukazanie zakresu przedmiotowego rachunkowości, który stanowią rachunek kosztów, rachunkowość zarządcza i controlling.   Książkę przygotowano w związku z  obchodzonym w  2016 roku Jubileuszem 50-lecia Katedry Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W każdym  z  rozdziałów niniejszego opracowania  wskazano genezę i źródło omawianych obszarów, odpowiadających przedmiotom i badaniom naukowym prowadzonym  przez pracowników Katedry. Opisano w nim również podstawowe cele, funkcje i zadania o bardziej szczegółowym charakterze, określono zakres przedmiotowy i koncepcje, a także   stosowane instrumenty i metody. Atutem książki jest  ukazanie aktualnych tendencji i przewidywanych kierunków rozwoju  analizowanych obszarów (autorzy mieli  swobodę w  sposobie ujęcia  tych kwestii). We wszystkich rozdziałach  zaprezentowano wkład ośrodka wrocławskiego w rozwój rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i controllingu,  zauważony i doceniony nie tylko w macierzystej uczelni, ale także poza nią.