Sprawozdawczość i analiza finansowa w przedsiębiorstwach mikro w świetle ustawy o rachunkowości

Autor: Angelika Kaczmarczyk, Robert Kowalak, Katarzyna Piotrowska

ISBN: 978-83-7695-546-9

Rok wydania: 2016

Książka poświęcona sprawozdawczości i analizie finansowej przedsiębiorstw mikro wypełnia lukę na rynku publikacji prezentujących zagadnienia z rachunkowości. Istotną zaletą opracowania jest prezentacja problematyki sprawozdawczości i analizy finansowej jednostek mikro w sposób prosty i zrozumiały. Rozważania teoretyczne są poparte praktycznymi przykładami oraz studium przypadku. Książka będzie przydatna właścicielom niewielkich przedsiębiorstw prowadzących księgi rachunkowe. Może być również użyteczna dla osób prowadzących biura rachunkowe. Przedstawiona tematyka jest istotna także dla studentów kierunków ekonomicznych i słuchaczy studiów podyplomowych sprawozdawczości finansowej oraz analizy finansowej.