Ubezpieczenia we współczesnym świecie – problemy i tendencje. Księga jubileuszowa z okazji 45-lecia pracy prof. Wandy Ronki-Chmielowiec i 10-lecia Katedry Ubezpieczeń

Autor: Ilona Kwiecień (red.)

ISBN: 978-83-7695-651-0

Rok wydania: 2017

Format: E-book

Wersja elektroniczna: IBUK || BOOKSBOX

W roku 2016 zbiegły się dwa jubileusze: 45-lecie pracy naukowej prof. dr hab. Wandy Ronki-Chmielowiec oraz 10-lecie istnienia Katedry Ubezpieczeń Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, której kierownikiem od początku jest Pani Profesor. Kierując się maksymą Henriego Poincarégo, mówiącą, że uczony nie bada natury dlatego, że jest to pożyteczne. On bada ją, ponieważ sprawia mu to przyjemność, uznaliśmy że najlepszą formą uczczenia powyższych jubileuszy będzie zaproszenie do publikacji zarówno Autorów, dla których ubezpieczenia stały się pasją tak jak dla Pani Profesor, jak i jej uczniów – członków Katedry. Jest nam niezmiernie miło w przedkładanej monografii zaprezentować prace przygotowane na jubileuszowe zaproszenie przez kierowników katedr i zakładów zajmujących się ubezpieczeniami na uczelniach ekonomicznych. Poprzedzamy je prezentacją Jubilatek, pamiętając, że bez pierwszej, tj. Pani Profesor Ronki-Chmielowiec, nie byłoby drugiej…, za co niniejszym – jako pracownicy Katedry Ubezpieczeń – dziękujemy.